Bülent Inal, Begüm Birgören Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bülent&Begüm

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Meşhur olmak fikrine sıcak bakamıyorum

2 posters
YazarMesaj
Brooke Davis

Brooke Davis

Meşhur olmak fikrine sıcak bakamıyorum Empty
MesajKonu: Meşhur olmak fikrine sıcak bakamıyorum   Meşhur olmak fikrine sıcak bakamıyorum EmptyCuma Haz. 27, 2008 10:15 am

Seher Vakti'nde Yeşim Salkım'ın kızı Melike rolünü üstlenen Begüm Birgören, işinden ve bulunduğu yerden çok memnun. Tanınmakla ilgili bazı rahatsızlıkları olduğunu söyleyen Birgören'in tek derdi, meşhur olmakla birlikte gelen bazı yükümlülükler '.

Seher Vakti'nin hırçın ve güzel kızı Melike'yi canlandıran Begüm Birgören, şimdi hayallerine ulaşmanın keyfini sürüyor. Dizide Yeşim Salkım'ın baba topraklarında köklerini arayan kızı rolünü canlandıran Begüm Birgören, herkesin güzelliğini konuşmasına karşılık mesleğine odaklandığını söylüyor. "Güzellik bir yere, başarı sonsuza kadar" diyen genç oyuncu rolünü Tomris Giritlioğlu'na borçlu olduğunu söylüyor. Birgören'in tek şikayeti ise 'meşhurluk' kavramı...

* Begüm Birgören kimdir?
22 yaşındayım, 13 yaşından beri tiyatro ile ilgileniyorum. Oyunculuğa alaylı olarak başladım. Çocukluğundan beri hayalim oyunculuk. Şu anda Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı 4'üncü sınıfta okuyorum. İnşallah bu yıl bitecek okulum.

'BENİ TOMRİS HANIM SEÇTİ'
* Daha önce hangi projelerde yer aldın?
Daha önce elle tutulur bir projem olmadı. Bir süre 'Mavi Kolye' adlı bir dizide beni hiç yansıtmadığına inandığım bir dadı rolünde oynadım. Ayrıca reklam filmlerinde, amatör çocuk oyunlarında ve okul tiyatrolarında oynadım.

* Seher Vakti'ne seçilmen nasıl oldu. Seni bu projeye kim çağırdı?
Benim bu projede olmamı sağlayan kişi Tomris Giritlioğlu oldu. Beni ilk gördüğünde Melike'nin ben olabileceğimi düşünmüş. Biraz da Melike karakteri bana göre şekillendi. Yani benim bu projede olmamı sağlayan isim o oldu.

* Sokaktan nasıl tepkiler alıyorsun?
Yaklaşık 1.5 aydır Tarsus'tayız ve insanlar beni şimdiden çok sevdi. Burada sokakta yürürken inanılmaz zorlanıyorum. Özellikle kadınlar benimle resim çektirmek istiyor. Küçük çocuklar imza istiyor. İstanbul'a ise bir kere gelebildim maalesef. Orada da beni tanıyorlar artık. Bu, dizinin ve benim sevilmiş olduğumu gösteriyor ama ben bu meşhur olma kavramına pek sıcak bakamıyorum. Bazı rahatsızlıklarım oluyor. Mesela sette rolümü beklerken arabanın içinde beş-on dakika uyumak istiyorum. Çünkü bütün gece çalıştığımız oluyor. Ama birden onlarca kişi arabanın kapısını açıp ya da başına toplanıp benimle konuşmak istiyor. Onlar beni haklı olarak görmek ve konuşmak istiyor ama benim de bazen biraz dinlenmek istediğim oluyor.

* Dizide annenin (Yeşim Salkım) yaşadığı zorluklara rağmen onun gibi yeni bir aşka yelken açtığın görülüyor. Gerçek hayatında da aşk için engelleri aşmayı göze alır mısın?
Tabii ki eğer gerçekten inandığım ve güvendiğim gerçek bir aşk yaşayacaksam bunu yaşamak için elimden geleni yaparım. Seher Vakti'nde yaşanan mezhep ayrılığı Sabah ve Ali'yi ayırmış. Ama gerçek hayatımda böyle bir şey yaşamadığım için nasıl bir tepki verirdim, aileme tavrım nasıl olurdu bilmiyorum. Ama sonuçta bulunduğumuz bölgeye göre de değişir. Belki küçük bir yerde yaşayıp, ailemin eğitim durumu farklı olsaydı ve ben böyle bir aşk yaşasaydım engellenebilirdim. Ama benim şu anki durumum daha farklı. Anlayışlı bir aileye sahip olduğum için çok şanslıyım. Şu an ailemin beni her konuda destekleyeceğini biliyorum. Bu beni özgür kılıyor.

'BÜYÜK HEDEFLERİM YOK'
* Melike gibi olmasa da benzer bir aşk yaşadın mı?
Hayır zor bir aşkın içinde olmadım. Ama burada buna yakın aşklar yaşayanlar ve bu tarz sorunlarla karşılaşanlar var. Dizinin çekildiği yerde bizzat dizinin konusunun yaşandığına şahit oldum. Ancak Melike gibi ya da Ali ile Sabah'ın yaşadığı aşk gibi bir aşkı taşımak çok zor. Günümüz insanları bu tür zahmetlere girmeyebilir. İstanbul gibi büyük metropollerde böyle bir şeyin olması zor bir ihtimal. Ama küçük yerlerde hâlâ oluyor ve oradaki insanların sevgisi o kadar güçlü ki sevmekten vazgeçmiyorlar.

* Daha yolun başındasın. Meslek hayatında ilerisi için neyi hedefliyorsun?
Tiyatroya ağırlık vermek istiyorum. Bir de tabii ki iyi bir sinema filmi. İlerideki tek hayalim bu. Benim yazıp, yönettiğim bir filmde bir de oynamak... Daha ne olsun ki. Çok büyük hedefim yok.
http://sizofrenklup.forumh.biz/index.htm
Brooke Davis

Brooke Davis

MesajKonu: Geri: Meşhur olmak fikrine sıcak bakamıyorum   Meşhur olmak fikrine sıcak bakamıyorum EmptyCuma Haz. 27, 2008 10:16 am

biraz eski ama.....
http://sizofrenklup.forumh.biz/index.htm
d_a_m_l_a

MesajKonu: Geri: Meşhur olmak fikrine sıcak bakamıyorum   Meşhur olmak fikrine sıcak bakamıyorum EmptyCuma Haz. 27, 2008 2:36 pm

paylasim icin tesekürler cnmm..... I love you
http://www.bennuildirimlar.forumt.biz

1 sayfadaki 1 sayfası